Vyhľadávanie

logo chata horec-page-002

logo revuce.sk

logo1

logo3

logo2

 chimpanzee 1-miki

Predpoveď počasia

Nájdete nás na Facebooku

Prihlásenie (Registrácia)Akcie

Vertikal Ploská 2016

Uverejnené 10. augusta 2016
Prečítané: 1993x
Napísal: Milos Gazdarica

A máme za sebou 0. ročník bežeckých pretekov do vrchov Vertikál Ploská. Účasť bežcov prekonalo naše očakávanie, na trať sa postavilo 58 bežcov zo Slovenka, Českej republiky a Poľska. Môžeme smelo povedať, že sme zorganizovali medzinárodný bežecký pretek do vrchu. Súťažilo sa v 8. kategóriach a to: 2 ženské kategórie, juniorky a 4 mužské a juniori. Trať merala 5,2 km s výškovým prevýšením 825m, limit na započítanie do výsledkovej listiny bol pre tento pretek 1:45:00. Do cieľa dobehlo v stanovenom časovom limite všetkých 58 pretekárov. Absolútnym víťazom pretekov bol pretekár z Českej republiky Ondřej Horák z AK Kromněříž s časom 36:17:09, čím vytvoril traťový rekord.
Všetkým pretekárom patrí veľký potlesk za ich výkony. Z môjho pohľadu boli všetci víťazmi, vybehnúť v dnešnom horúcom počasí znamená heroický výkon.

Veľká vďaka patrí všetkým organizátorom pretekov Outdoor Klubu Čierny Kameň Liptovské Revúce, Jožkovi Kubekovi, všetkým sponzorom pretekov ako aj pretekárom, bez ktorých by preteky neboli.

1 1 1 1 1 Hodnotenie článku (Hlasov: 1)
Zdielať
Komentárov: